Spokojená máma, spoKOJENÉ miminko

Jmenuji se Simona Moravcová. Jsem maminka dvou kojených chlapečků, dula u sdružení České duly a certifikovaná laktační poradkyně slovenského sdružení MAMILA a lektorka kurzů Hypnoporodu Jemného zrození.

Původní profesí jsem vědkyně. Mám doktorát z molekulární biologie a vždy mě fascinovalo, jak život funguje. Že každá jednotlivá buňka je takový malý zázrak.

Díky narození staršího syna jsem zjistila, že porod může být krásným, posilujícím a transformujícím zážitkem. Zážitkem naprosto klíčovým v životě každé ženy. Změnil se mi život a zázraky v laboratoři jsem vyměnila za zázraky zrození, kterých jsem teď díky své práci součástí.

Věřím, že každá žena má právo prožít svůj porod podle svých představ, v bezpečí, s podporou a s důvěrou v sebe sama, ve své tělo a ve své miminko. Věřím, že každé miminko je zázrak a mělo by mít možnost narodit se obklopeno láskou a respektem. Jsem moc šťastná, že můžu podporovat ženy a ukazovat jim, že mohou důvěřovat svým schopnostem, své ženské síle a intuici, a to jak během porodu, tak v období šestinedělí, při kojení a v kontaktním rodičovství.

Zároveň jsem vděčná, že mohu být součástí týmu skvělých žen Jemného Zrození. Je krásné vidět těhotné ženy a páry, které kurzy Hypnoporodu procházejí, jak v sobě objevují sílu a důvěru prožít jemný a vědomý příchod svého miminka.


Porod je zcela zásadní v životě každé ženy a každého miminka, ale vlastně je to jen začátek. Vnímám mateřství jako nádhernou cestu, která nám dává příležitost najít samy sebe, která nám otvírá nové obzory a vnímám děti jako obrovské učitele.

Moc ráda se s Vámi potkám ať už během kurzů Hypnoporodu, individuálních setkání, laktačního poradenství nebo na našich Podpůrných skupinkách, kde máme prostor sdílet své pocity týkající se mateřství v úžasné atmosféře ženského kruhu.

Pro spokojené mámy, které si můžou užívat spoKOJENÁ miminka.


Inspirace ke čtení

Aldort N.: Vychováváme děti a rosteme s nimi. 

Bauerová I.: Bez plenky.

Buckley S.: Jemný porod, jemné mateřství.

Davis E.: Orgasmický porod.

Doležalová J.: Hovory s porodní bábou.

Gaskin I.M.: Zázrak porodu.

Geisel E.: Slzy po porodu.

Groverovi - Suchý: Aby porod nebolel. 

Gutman L.: Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem. 

Klaus, Kennel, Klaus: Porod s dulou.

Liedloff J.: Koncept kontinua.

Mrowetz M.: Bonding - porodní radost.

Odent M.: Znovuzrozený porod.

Odent M.: Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení.

Odent M.: Porod a budoucnost Homo sapiens.

Poloková A.: Praktický návod na dojčenie.

Sears, Searsová: Kontaktní rodičovství. 

Stadelmann I.: Zdravé těhotenství, přirozený porod. 

Štromerová Z.: Možnost volby.